Skip to main content

Június 3-4-én, az ausztriai Linz melletti Ottensheimben tíz ország 23 év alatti evezőseinek részvételével nemzetközi versenyt rendeztek. Ugyanott 2007-ben Világ Kupa fordulót, 2008-ban pedig világbajnokságot rendeznek az ottensheimi pályán.

Forrás: Sportfórum.hu
A magyar U23 válogatott Ottensheim után már csak Bledben száll vízre a július végi, Hazewinkelben esedékes VB előtt. Bíztató eredmények születtek, az öt első hely mellett számos magas helyezés is gyarapította a magyarok sikerlistáját. Szombaton négy magyar egység győzött: A férfi kormányos nélküli kettes (Úri-Szabó Károly, Püski Csaba), a férfi négypárevezős (Szekér László, Martonfy László, Erdélyi Zsolt, Szabadkai Olivér), a női kétpárevezős (Karácsony Dominika, Bende Zsófia) és a női négypárevezős (Pétercsák Réka, Karácsony Dominika, Tölgyesi Brigitta, Bende Zsófia) A férfi kormányos nélküli kettesben a könnyűsúlyú Horváth Tamás, Gál Tóth Csongor egység a 3. helyen végzett. Női egypárevezősben Tölgyesi Brigitta negyedik, Pétercsák Réka ötödik lett. A vasárnapi folytatás is jól sikerült. Ekkor a női kétpárevezős (Tölgyesi Brigitta, Karácsony Dominika) győzött. Második helyeket szerzett: a férfi könnyűsúlyú egypárevezős (Rangics Máté), a férfi kormányos nélküli kettes (Úri-Szabó Károly, Püski Csaba), a férfi négypárevezős (Szekér László, Martonfy László, Erdélyi Zsolt, Szabadkai Olivér). A Horváth Tamás, Gál-Tóth Csongor férfi kormányos nélküli kettes a harmadik helyen ért célba. A női egypárevezősök mezőnyében Bende Zsófia a hatodik, Pétercsák Réka pedig a nyolcadik helyen zárt.