Skip to main content

Az ifi vb-n szombaton férfi négypárunk és női kétpárunk óriásit harcolt a továbbjutásért az elődöntőben, szkiffeseink is jól mentek, de sajnos nem tudtak az élmezőnybe keveredni. A felnőttek mezőnyében Bene Dorottya megnyerte a D döntőt.

Bene Dorottya (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző Ficsor László) női könnyűsúlyú egypárevezősben a felnőtt világbajnokságon rajt-cél győzelmet aratott a versenyszám a D döntőben. Dóri magabiztosan verte thaiföldi ellenfelét, így összesítésben a 19. helyen zárta a vb-t.

Férfi négypárevezős csapatunk, azaz Hajdú András, Hajdú Márton, Kup Barnabás és Rigó Barnabás (Szegedi Vízisport Egyesület, Szegedi Vízisport Egyesület, Csepel Evezős Klub, Csepel Evezős Klub, edző: ifj. Pergel László) még a szerdai előfutamban harcolta ki az elődöntős tagságot, így nyugodtan gyűjthette az energiát a szombati futamra. Kellett is a kraft! Az olaszok rajt-cél győzelemmel mentek tovább, a fennmaradó két továbbjutó helyért pedig folyamatos, ádáz küzdelem alakult ki a cseh, az ír és a mienk között. Egységünk 500 méternél még a harmadik helyen volt, ám ekkor az írek előztek. Fiaink mindent megpróbáltak, hogy visszavegyék a pozíciót, végül két másodpercen belül ért célba a három hajó: sorrendben a továbbjutó cseh és ír, valamint az negyedik helyen a magyar. Jegyezzük meg gyorsan: Rigó Barnabás már előző este sem érezte jól magát, de vállalta a versenyzést. Le a kalappal, mert így is remek teljesítményt nyújtott a csapat! A fiúk vasárnap magyar idő szerint 16:32 órától állnak rajthoz a B döntőben. Barnabásnak jobbulást kívánunk!

Női kétpárevezősben Demkó Janka és Nagy Zsófia (Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület, Velencei-tavi Balatoni Evezős és Vitorlás SE) is hatalmasat harcolt az elődöntőben! A futamban féltávnál kezdett kirajzolódni, hogy a továbbjutó helyek közül az elsőt és a másodikat a görög és a spanyol egység kaparintja meg. Mögöttük a harmadik helyért három egység: a miénk, az ír és a spanyol harcolt. Jankáék egy pillanatra sem adták fel, de nem tudtak változtatni a kialakult sorrendben, így a spanyolok lettek a harmadikok, az írek az ötödik, a mieink a hatodik helyen értek célba – a három hajó két másodpercen belül ért célba. Kitartó, hősies versenyzés után a lányok a B döntőbe kerültek, amelyet vasárnap magyar idő szerint 16:52 órától vívnak meg.

Egypárevezőseink közül Rádai Bianka (Arrabona Evezős Klub, edző: Halmainé Mészáros Éva) az elődöntőben jó versenyzéssel egyre előrébb csúszott, a hatodik helyről a negyedikig vezetett az útja, sajnos a továbbjutásra nem volt esélye. Ezzel együtt is jó pályát húzott, az ukrán, és a kanadai mögött a negyedik helyen ért célba. Szereplését vasárnap magyar idő szerint 16:52 órától a B döntőben zárja.

Mózes Márk (Csepel Evezős Klub, edző: ifj. Pergel László) szintén a hetedik helyért küzdhet vasárnap, miután a szombati elődöntőben az ötödik helyen ért célba. Márk sokáig a hatodik helyen evezett, majd az utolsó résztávon legyűrte holland vetélytársát. A B döntőben vasárnap magyar idő szerint 16:47 órakor áll rajthoz.