Skip to main content

A legelőkelőbb helyezést – ahogy korábban megírtuk – férfi kormányos négyesünk érte el, miután fantasztikus bronzérmet szerzett Vareseben az Ifjúsági Európa-bajnokság zárónapján. Női kétpárevezősünk az A döntőben szerepelt, B döntős egységeink közül több is izgalmas hajrát produkált. A Lőrincz Attila utánpótlás szövetségi kapitány vezette magyar küldöttségből többen is kitettek magukért vasárnap.

Női kormányos nélküli kettesünk, azaz Sándor Zsófia, és Bencsics Hella – köszönhetően a reményfutamban megszerzett pozíciójuknak – az A döntőben állt rajthoz Vareseben. A győri lányok a táv feléig az 5. helyen vezettek a briteknek, ám végül a 6. helyen fejezték be a finálét, és az Európa-bajnokságot.

Gratulálunk Zsófiának, és Hellának, valamint edzőjüknek Bíró-Lakó Szandrának!

Női Ifjúsági kormányos nélküli kettes – A döntő

1. Görögország 7:20,15
  2. Olaszország 7:20,84
  3. Franciaország 7:21,76
  4. Románia 7:22,67
  5. Nagy-Britannia 7:35,18
  6. Magyarország (Sándor Zsófia, Bencsics Hella, edző: Bíró-Lakó Szandra) 7:35,18

A mieink szereplését, ahogy szombaton, úgy vasárnap is Csizmadia Ádám nyitotta, aki a nap első futamában az egypárevezősök középdöntőjébe volt hivatalos. A győri szkiffes 5. helyével a B döntőben folytathatta, ahol a 2. helyet szerezte meg! Ádám a mezőny hátuljáról előre tört, 1500 méternél vezetett szlovák vetélytársának, ám a hajrá Peter Strecanskynak sikerült jobban. Bolgár, olasz, szlovén, és észt ellenfelét megelőzve a mi fiunk a második helyen zárt, azaz a 8. helyen zárta az ifi Eb-t.

Gratulálunk Ádámnak, és edzőjének Alföldi Zoltánnak!

6. Christopher Hein (Észtország) 7:53,80

Női egypárevezősben Pádár Luca megnyerte a B döntőt, jókora előnnyel ért célba bosnyák vetélytársa előtt, így a 7. helyen zárta az ifi Eb-t.

Gratulálunk Lucának, és edzőjének Rácz Milánnak!

Női ifjúsági egypárevezős – B döntő

1. Pádár Luca (Magyarország, edző: Rácz Milán) 8:17,07
  2. Vivien Goretic (Bosznia-Hercegovina) 8:28,28

Női négypárevezősünk, Schrieber Anna, Angyal Zsófia, Balázs Szonja, Nagy Zsófia összetételben a B döntőben versenyzett. Nem is akárhogy! A lányok féltávig az élen álltak, ám az olaszokkal nem tudták tartani a tempót. A házigazdák csapata bejött az első helyen, a mieink pedig stabilan a második helyen zárták a B döntőt, azaz összesítésben 8. helyezéssel térhetnek haza Vareseből.

Gratulálunk a csapatnak, és edzőjüknek Ficsor Lászlónak!

Női ifjúsági négypárevezős – B döntő

1. Olaszország 6:52,29
  2. Magyarország (Schrieber Anna, Angyal Zsófia, Balázs Szonja, Nagy Zsófia, edző: Ficsor László) 6:55,57
  3. Észtország 6:58,84
  4. Litvánia 7:01,25
  5. Ukrajna 7:02,22
  6. Dánia 7:02,72

A vasárnap délelőtti órákban férfi kétpárevezős egységünk, azaz Drávucz Máté, és Pálmai Ágoston a középdöntőben szerepelt: a szolnoki csapat az 5. helyen ért célba, így a B döntőben folytathatta. A 7-12. helyekről döntő fináléban 500 méternél még sereghajtók voltak a srácok, ám fokozatosan felkúsztak az élmezőnybe, és az utolsó 500 métert már a 3. helyen kezdték meg. A 2. pozícióban záró szerbeket már nem tudták utolérni. Remek futamuk 3., azaz összesítésben 9. helyet ért Vareseben.

Gratulálunk Máténak, és Ágostonnak, valamint edzőjüknek Purucki Ferencnek!

6. Norvégia 6:54,06

Férfi kormányos nélküli négyesünk ugyancsak a B döntőben állt rajthoz, és hajrázott nagyot. Zudor Marcell, Mészáros Levente, Kalmár Áron, és Boros Olivér az utolsó 500 méteren az 5. helyről a harmadikig jött előre. A szolnoki, és csepeli evezősökből álló csapat a franciákat is majdnem befogta, elképesztően szoros volt a befutó a B döntő 2. helyéért. Három hajó – köztük a miénk – 3 századmásodpercen belül siklott be a célba. Mindösszesen két századmásodperccel maradtak le a mieink a 2. helyről! Tegyük hozzá gyorsan az ukrán csapattal is nagyot vívtak, egyetlen századmásodperccel voltak jobbak a mieink. A B döntőben elért 3. hely révén az egység a 9. helyen zárt.

Gratulálunk a csapatnak, és az egység edzőjének Ifj. Pergel Lászlónak!

Férfi kormányos nélküli négyes – B döntő

1. Görögország 6:23,65
  2. Franciaország 6:26,30
  3. Magyarország (Zudor Marcell, Mészáros Levente, Kalmár Áron, Boros Olivér, edző: Ifj. Pergel László) 6:26,32
  4. Ukrajna 6:26,33
  5. Portugália 6:27,43

Geszti Attilára, és Dedeyan Narékra, azaz férfi kormányos nélküli kettesünkre a B döntő várt, ahol a dánok mögött zártak. Simon Tamás tanítványai összesítésben a 8. helyen zárták az Eb-t.

Férfi ifjúsági kormányos nélküli kettes – B döntő

1. Dánia 7:06,45
  2. Magyarország (Geszti Attila, Dedeyan Narék, edző: Simon Tamás) 7:14,91

Női kétpárevezős egységünk, azaz Kovács Eszter, és Majsa Klaudia a B döntőben a 4. helyen zártak. Bíró-Lakó Szandra tanítványai a 10. helyen végeztek Vareseben.

Női ifjúsági kétpárevezős – B döntő

1. Nagy-Britannia 7:33,61
  2. Lengyelország 7:37,22
  3. Románia 7:41,05
  4. Magyarország (Kovács Eszter, Majsa Klaudia, edző: Bíró-Lakó Szandra) 7:57,43

Ahogy korábban megírtuk Kunstár Simon (edző: Dani Zsolt) szombaton a tartalékok egypárevezős versenyében a 2. helyen végzett.