Skip to main content

Az evezés kortalan sport. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy a 89 éves Hajós Hollanda Éva és 62 esztendős lánya Dr. Kaszó Klára előbb egypárevezősben majd kétpárevezősben húzott döntőt a szegedi Országos Bajnokságon. A Masters evezősök lelkesedése egyre nagyobb, évről-évre egyre többen eveznek, és reaktiválják magukat, összesen több mint 330 Masters egység állt rajthoz a Maty-éren. A férfiaknál a legidősebb induló a 84 éves Lucsánszky László volt.

Dr. Kaszó Klára és Hajós Hollanda Éva

Az OB első, csütörtöki napján az MTK két Masters evezőse egypárevezősben szerzett bajnoki címet. Hajós Hollanda Éva az úgynevezett “M” korcsoportban, míg lánya Dr. Kaszó Klára az “F” korosztályban.

Vasárnap ismét hajóba ültek, immár egy csapatot alkotva.

Éva 72 évvel ezelőtt nyerte első bajnoki címét. Lánya, Klára is többszörös országos bajnok, akit édesanyja lelkesedése hozott vissza a sportágba.

Péterfy Erika, a MESZ Masters Bizottság tagja, Dr. Kaszó Klára, és Hajós Hollanda Éva

Az MTK Masters kétpárevezős csapatát a MESZ Hagyományőrző Bizottsága elismerő díjával tüntette ki Cseh Ottó, a MESZ elnöke, és Péterfy Erika, a MESZ Masters Bizottságának tagja.

A harmadik generációs evezős család legfiatalabb képviselője Szepesi Anna (MTK), aki női felnőtt nyolcasban aranyérmet ünnepelhetett Szegeden.

A hazai Masters evezésnek a 2019-es Velencei-tavi világbajnokság adott óriási lökést.

A korelnök férfi Masters nyolcas (átlagéletkor: 74 év), a bal oldalt a 84 esztendős Lucsánszky László, aki csapattársaihoz hasonlóan több döntőt is húzott a négy nap alatt

Az elmúlt öt évben robbanásszerűen megnövekedett a Mastersek létszáma. Sokan a hazai versenyek mellett nemzetközi regattákon is rajthoz állnak.

Makkos Előd (Bajai Spartacus Sport Club) egypárevezősben 82 évesen húzta le az 1000 méteres versenytávot

Az idei OB-n volt olyan versenyszám, amelyben mintegy félszáz egység állt rajthoz.