Skip to main content

Az egypárevezősben versenyző Pádár Luca ezüstérmet, a Kalmár Áron, Pálmai Ágoston, Kunstár Simon, Csizmadia Ádám összetételű férfi kormányos nélküli négyes bronzérmet nyert a franciaországi Brive-la-Gaillardeban zajló korosztályos kontinensviadal vasárnapi zárónapján. Hatból négy egységünk jutott A döntőbe.

Fotók: Czucz Bálint/Magyar Evezős Szövetség

A vasárnapi sikereket a Szolnoki Sportcentrum versenyzője Pádár Luca nyitotta. A tavalyi ifi vb-döntős egypárevezős a szám fináléjában, 1000 méternél, azaz féltávnál a harmadik helyen haladt, de az utolsó 500 méternek már a második helyen vágott neki, és egy jó hajrával meg is tartotta pozícióját.

Gratulálunk Lucának, és edzőiknek Molnár Dezsőnek, és Puruczki Ferencnek!

6. Gabriela Stefaniak (Lengyelország) 8:04,07

Férfi kormányos nélküli négyesünk a tavalyi ifi vb-n elért 7. helyével már letette a névjegyét a nemzetközi mezőnyben.

A Kalmár Áron, Pálmai Ágoston, Kunstár Simon, Csizmadia Ádám összetételű csapatunk a szombati előfutamból a legjobb idővel jutott a döntőbe. A Szolnoki Sportcentrum, a Szegedi Vízisport Egyesület, és a Győri Atlétikai Club evezősei a fináléban végig stabilan a harmadik helyen haladtak, és bronzérmet nyertek Franciaországban.

Gratulálunk a csapatnak, és edzőiknek Molnár Dezsőnek, és Puruczki Ferencnek!

Férfi kormányos nélküli négyes – A döntő:

1. Olaszország 6:16,47

2. Románia 6:16,63

3. MAGYARORSZÁG (KALMÁR ÁRON, PÁLMAI ÁGOSTON KUNSTÁR SIMON, CSIZMADIA ÁDÁM, EDZŐK: MOLNÁR DEZSŐ, PURUCZKI FERENC)

4. Spanyolország 6:23,62

5. Görögország 6:25,68

6. Csehország 6:30,33

Az ifj. Pergel László utánpótlás szövetségi kapitány vezette magyar csapat az érmek mellett két értékes negyedik helyezéssel is gazdagodott az ifi Eb zárónapján.

Kormányos nélküli kettesben Bencsics Hella, és Füzi Boglárka, kétpárevezősben pedig Kovács Eszter, és Nagy Zsófia ért célba negyedikként a döntőben.

Gratulálunk a lányoknak, és edzőiknek Alföldi Zoltánnak, illetve Illés Lászlónak!

Férfi kormányos nélküli kettesünk, azaz Szigeti Ferenc, és Gasztonyi Péter a B döntőben az 5. helyet szerezték meg, így összesítésben a 11. helyen zártak.

Kétpárevezősben a Pető Benedek, Horváth Csaba páros a C döntőben a 3. helyen ért célba, azaz összesítésben a 15. helyen végzett.

Gratulálunk a srácoknak, és edzőiknek Alföldi Zoltánnak, és Mácsik Miklósnak!