Skip to main content

A csehországi Racicében zajló nemzetközi korosztályos versenyen Szabó Blanka Napsugár és Mácsai Lilla állhatott dobogóra.

Pénteken a tartalékok versenyeztek Racicében, szombaton pedig megkezdődött a teljes program nyolc magyar egységgel.

Női ifjúsági kormányos nélküli kettesünk, azaz Mácsai Lilla és Szabó Blanka Napsugár (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt) már az előfutamban is letették a névjegyüket, hisz futamgyőzelemmel jutottak a legjobb hat közé. A döntőben az olasz és a lengyel mögött a bronzérmet érő harmadik helyen értek célba, megelőzve az angol, norvég és osztrák csapatot!

Női ifjúsági kormányos nélküli kettes -A döntő

1. Olaszország (Arianna Tosi, Emma Tosi) 7:14.713
  2. Lengyelország (Julia Graczkowska, Hanna Stalkowska) 7:18.909
  3. MAGYARORSZÁG (SZABÓ BLANKA NAPSUGÁR, MÁCSAI LILLA, EDZŐ: DANI ZSOLT) 7:20.847
  4. Anglia (Gwennie Hunter, Chloe Hughes) 7:24.623
  5. Norvégia (Eir Ildrid Storbekrönning Solli, Elena Victoria Ennals) 7:31.015
  6. Ausztria (Ines Wagner, Franziska Schmid) 7:35.169

Női ifi egypárevezősben Somogyi Dorka (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt) szintén a döntőben szerepelhetett, miután harmadik helyen ért célba az előfutamban. A szegedi lány az ötödik helyezést szerezte meg a fináléban.

6. Jest Kerbiriou (Anglia) 7:54.269

Férfi kormányos nélküli kettesünk, azaz Mezősi Márton és Makai Samu (Csepel Evezős Klub, Győri Atlétikai Club, felkészítő edző: Alföldi Zoltán), illetve női négypárevezős egységünk: Szabó Dorka, Sovány Blanka Vanda, Kovács Lujza, Szögi Dóra (MTK Budapest, Győri Atlétikai Club, Budapest Evezős Egyesület, Csepel Evezős Klub, edzők: Biró-Lakó Szandra, Alföldi Zoltán) egyaránt az előfutamban megszerzett harmadik helyével vívta ki az A döntős szereplést. Mindkét egységünk a hatodik helyen ért célba a döntőben.

Férfi kormányos nélküli kettes – A döntő

1. Belgium (Charles Segers, Fin De Smet) 6:32.244
  2. Olaszország (Andrea Cagnassone, Daniele Maria Loconsole) 6:35.584
  3. Spanyolország (Francisco Javier Gambero Delgado, Jesus Hermosilla Herrera) 6:35.644
  4. Ausztria (Moritz Zenhausern, Andreas Bertagnoli) 6:35.690
  5. Anglia (Patrick Garman, Harry Barnard) 6:44.526
  6. MAGYARORSZÁG (MEZŐSI MÁRTON, MAKAI SAMU, EDZŐ: ALFÖLDI ZOLTÁN) 6:45.902

Női négypárevezős – A döntő

1. Lengyelország (Lent Frykowska, Natalia Chodulska, Daria Dolna, Marcelina Szkudlarczyk) 6:26.224
  2. Olaszország (Maja Antoni, Tea Fortunat, Penelope Glinger, Marta Carfagni) 6:29.498
  3. Írország (Lousie Forrester, Sarah Walsh, Sibeal Ni Fhlaithbheartaigh, Sophia Young) 6:29.888
  4. Csehország (Klara Malenicka, Tara Daniela Bowers, Klara Hurnikova, Ella Yustina Nejezchlebova) 6:40.206
  5. Franciaország (Ombeline Pottier, Maider Irazouqi, Amaia Irazouqi, Esmeralda Bertin) 6:45.780
  6. MAGYARORSZÁG (SZABÓ DORKA, SOVÁNY BLANKA VANDA, KOVÁCS LUJZA, SZÖGI DÓRA, EDZŐ: BIRÓ-LAKÓ SZANDRA, ALFÖLDI ZOLTÁN) 6:55.100

Férfi ifjúsági kétpárevezősben Daróczi Dávidnak és Demkó Mátyásnak (MEC-Vasas, Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület, edző: Tevesz László) nem sikerült a legjobb hat közé jutás, ám a B döntőben nagyot mentek a srácok! Magabiztos győzelemmel nyertek, és szerezték meg összesítésben a hetedik helyet.

Férfi ifi egypárban Bajári András (Vác Városi Evezős Club, edző: Mácsik Miklós)az előfutamban a negyedik lett, a B döntőben pedig óriásit vívott a második helyért a francia Balthazar Mezoughi Auguste-tal, akit sikerült legyőznie, így összesítésben a 8. helyen végzett az első napon.

Női ifi kétpárunk: Bálint Zsófia és Pála Barbara (MTK Budapest, Csepel Evezős Klub, felkészítő edző: id. Pergel László, a verseny ideje alatt Dani Zsolt), illetve férfi ifi négypárunk azaz Rácz Regő, Nyikos Péter, Schiszler Ádám, Boros Áron (Szegedi Vízisport Egyesület, Vác Városi Evezős Club, Mohácsi Torna Egylet, Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán) az előfutamok után a B döntőben szerepelhetett, mindkét egység a hatodik helyen ért célba. Így mindkét csapatunk összesítésben a 12. helyen végzett az első napon.

Részletes eredményekért klikk erre a linkre!

A Jeunesse Kupa vasárnap folytatódik, a nemzetközi mezőny valamennyi versenyszámban ismét összeméri erejét.

Fotó: Coupe de la Jeunesse 2024

A versenyen tizenhat európai ország 18 év alatti tehetségei állnak rajthoz.

Mindenkinek gratulálunk! Sok sikert kívánunk vasárnapra! HAJRÁ MAGYAROK!