Skip to main content
2013. július 07. - 09:08

Elkezdődtek az Universiade evezős versenyei – 12 magyar résztvevővel

20 év után újra van evezés az Universiádén! Legutóbb 1993-ban a Buffaloban megrendezett Universiade-n szerepelt evezés a programon. Kazanyban 12 versenyző képviseli a magyar színeket az evezős versenyeken: Papp Gergely és Pétervári-Molnár Bendegúz férfi kétpárevezősben, Elekes Szilveszter egypárevezősben, Csepregi Gábor könnyűsúlyú egypárevezősben, Porubszky Norbert és Lovass Márk kormányos nélküli kettesben, Krpesics Péter, Bártfai Péter, Vallyon Bence, Novák Edvin könnyűsúlyú négyesben, valamint egyetlen női egységünk, Glaser Rebeka és Dohovics Virág kétpárevezősben indul. Molnár Zoltán, Kiss László és Nagy Gábor edzők segítik a versenyzőket az Universiade ideje alatt. Az evezős versenyeken 35 ország 338 sportolója vesz részt. A hivatalos program pénteken a sorsolással kezdődött. Szombaton pedig az előfutamokkal elindultak a 2013. évi Universiade evezős küzdelmei. A mieink közül Csepregi Gábor volt az első pályára lépő, a könnyűsúlyú egypárevezősök harmadik előfutamából harmadik helyen jutott a középfutamba. Gábor 1000 méterig vezetett, de a pálya második felében megelőzte a lengyel és az orosz versenyző is. A középfutam vasárnap 11:08-kor lesz. Sikerült a továbbjutás mindkét kétpárevezős egységünknek. A fiúk, Papp Gergely és Pétervári-Molnár Bendegúz a mezőny negyedik legjobb idejével futamában második lett, ezzel a holnapi középfutamba jutott. A lányok, Glaser Rebeka és Dohovics Virág szintén bejutottak a középfutamba, az előfutamban elért harmadik helyezéssel. A könnyűsúlyú négyesnek nem sikerült túl jól a mai nap. Az előfutamban a francia, japán és dél-afrikai hajó mögött negyedikként futottak be, ez pedig az azonnali döntőbe jutáshoz nem volt elég. A délutáni reményfutamban elért negyedik helyükkel megint csak lecsúsztak a döntőről. Krpesics Péter, Bártfai Péter, Vallyon Bence és Novák Edvin így biztosan a „B” döntőben folytatják a versenyzést. Reményfutam vár a kormányos nélküli kettesre is. Porubszky Norbert és Lovass Márk negyedik lett előfutamában, de innen csak a futamgyőztes Új-Zéland jutott közvetlenül a döntőbe. Elekes Szilveszter a férfi egypárevezősök harmadik előfutamában egy hellyel maradt le a középdöntőről harmadikként ért a célba. Délután a reményfutamban még volt esélye, hogy a legjobb 12 közé bekerüljön, de sajnos ezúttal ez nem sikerült. A reményfutamában negyedik lett finn, ukrán és spanyol ellenfelei mögött, ezzel a „C” döntőben folytathatja a versenyzést. Az evezős versenyek vasárnap helyi idő szerint 9:30 perckor kezdődnek, Az eredmények a www.kazan2013.com honlapon elérhetők.