Skip to main content

Augusztus 10-én, szombat hajnalban a fővárosi Lágymányosi öbölből rajtolt a világ leghosszabb vízi teljesítménytúrája, majd a délutáni, esti órákban Baján célba ért a közel 130 résztvevőből álló mezőny. A távot idén először váltóban is lehetett teljesíteni. A legjobb időt elérő kiel boatban világ- és Európa-bajnokunk Juhász Adrián is evezett.

Fotók: Magyar Evezős Szövetség/Szlovák Bence

A világrekorder Budapest-Baja Regatta a tavalyi kihagyás után idén újraéledt, a Magyar Evezős Szövetség szervezésében a Kalocsai Vízisport Egyesület, és a Bajai Spartacus Sportegyesület támogatásával és a folyami katasztrófavédelem mentőhajóinak biztosításával.

A közel 130 résztvevő között köszönthettük az eddigi összes Budapest-Baja Regattát teljesítő három evezőst: Lajkó Lászlót, Nyíri Lajost és Csányi Istvánt.

Az abszolút kategória győztes csapatának gerincét, már nem először Dr. Varga József és Tamás Bence képezte. Idén a világ- és Európa-bajnok Juhász Adriánnal egészült ki a kiel-boat három fős legénysége. 10 óra 19 perc 32 másodperces idővel lettek abszolút győztesek.

Számos induló volt a kajakosok, a kenusok és a sárkányhajósok kategóriájában is.

Az idén először megrendezett Kalocsa-Baja SUP maraton is közel tíz résztvevővel debütált!

Kovács László (külön engedéllyel) Budapestről vágott neki a távnak. Nem sokan fogadtak rá, hogy sikerülni fog neki, de ő ezt nem tudta, épségben, egészségben és arcán szerény mosollyal ért célba Baján a 165 kilométer leevezése után.

A váltóversenyt amelynek során három szakaszban lehetett teljesíteni a távot, szintén az idei évben vezettük be.

A teljesítménytúra a bajai evezősháznál rendezett díjkiosztóval és vacsorával egybekötött bankettel zárult.

Mindenkinek köszönjük a részvételt! Mindenkinek szívből gratulálunk!

Várjuk a regattával kapcsolatos visszajelzéseidet, javaslataidat! Töltsd ki alábbi kérdőívünket augusztus 31-ig!