Skip to main content

Szép magyar siker született vasárnap Amszterdamban, ahol az ergométeres világbajnokságon a nők versenyében dr. Alliquander Anna világcsúccsal végzett az első helyen.A verseny távja valamennyi kategóriában eredetileg hatezer méter volt, ám a rendezők szinte az utolsó pillanatban megváltoztatták a kiírást. Ennek értelmében az Amstel ErgoHead elnevezésű vetélkedésen végül nem hat kilométert kellett teljesíteniük az indulóknak, hanem az győzött, aki húsz perc alatt a legnagyobb távolságot „evezte” le. A Danubius Nemzeti Hajós Egylet élversenyzőjének, Sarlós Erzsébet tanítványának a szintidőn belül 5405 métert sikerült elérnie, s ezzel a nők könnyűsúlyú kategriájában ő lett az első.A korábban többszörös győztes dr. Haller Ákos 6133 méteres eredménye ugyan nem új világcsúcs, de elegendő volt a győzelemhez. Sajnos nem ülhetett ergométerre a férfi könnyűsúlyúaknál esélyes Varga Tamás, mivel a világ- és Európa-bajnok evezős tíz napja a ramsaui sífutótáborban nagy lázzal ágynak esett, így lemondani kényszerült az amszterdami versenylehetőségről. Legközelebb 2008. február 23-án Szolnokon az Evezős Ergométer Országos Bajnokságon vár megmérettetés az evezős válogatottra.