Plovdiv

Evezős Világbajnokság, Plovdiv

Bulgáriai Plovdivban vasárnap véget ért az evezősök idei utolsó és egyben legnagyobb megmérettetése az Evezős Világbajnokság. A világbajnokságon a magyar delegátus hét csapatából egy A, négy B és két C döntős helyezést szerzett meg. A nemzetközi evezős mezőnyben jártas sportág kedvelők pontosan tudják, hogy a B döntős evezősök (7-12 helyezés) legalább olyan felkészültek és erősek mint az A döntőben bejutó versenytársaik. Ez ezúttal sem volt másképpen.

Hír kategóriák:

2018. évi Evezős Világbajnokság, Plovdiv

Az idei szezon utolsó nagy nemzetközi versenye, és egyben a legfontosabb, Bulgáriában kerül megrendezésre, szeptember 9-16 között. Plovdiv számos nagy versenynek adott helyszínt az utóbbi években, köztük két U23 Világbajnokságnak és egy nem olimpiai számok kombinált VB-jének.
A Világbajnokságon 62 ország képviselteti magát, összesen 950 sportoló áll rajthoz a 8 napos verseny során.
A magyar válogatott 7 egységgel érkezett a helyszínre, köztük már majdnem mindenkinek volt alkalma korábbi évek során ezen a híresen gyors pályán versenyezni.