Tizenegy arany-, öt ezüst és hat magyar bronzérem a bledi Nemzetközi Regatta első napján

Válogatottjaink kilenc elsőség mellett még ötször állhattak dobogóra a rangos szlovéniai versenyen, ugyanakkor a klubszínekben rajthoz álló magyar evezősök is szépen termelték a Bledi-tónál a dobogós helyezéseket, a Danubius Nemzeti Hajós Egylet és a MEC-Vasas evezőseihez győzelem is fűződött.

A magyar válogatott színeiben mintegy hatvan evezős állt rajthoz Szlovéniában, de mivel számos hazai klub is képviselteti magát a regattán a körülbelül száz fős a magyar delegáció a legnépesebb. „Nagyon örülök annak, hogy a versenyzőik fejlődése érdekében a klubok felvállalták az utazást és a versenyeztetést, ez nagyon fontos és örvendetes dolog” – hangsúlyozta Lőrincz Attila szövetségi kapitány.

A bledi Nemzetközi Regattán két U23-as egységünk is kiemelkedően teljesített a kemény felnőtt mezőnyben! „A könnyűsúlyú Furkó Kálmán, Szabó Bence kettesünk normálsúlyban szerzett nagyon szoros csatában harmadik helyezést” - mutatott rá Szierer János felnőtt szövetségi kapitány. „A Preil Vivien, Gadányi Zoltána kétpárunk szintén harmadik lett két nagy nevű osztrák és német egység, a Lobnig-testvérek, illetve az olimpiai-, és világbajnok evezősök alkotta Baer, Richter csapat mögött.” Molnár Dezső, illetve Molnár Zoltán tanítványainak teljesítményéhez Lőrincz Attilla utánpótlás szövetségi kapitány is gratulált: „A Gadányi-Preil páros például megverte az osztrák U23-as dublót, az osztrák és német egységhez képesti távolság is teljesen vállalható. A Baer, Richter csapathoz közelebb voltunk, mint ők a győztes osztrákokhoz. Furkó Kálmán és Szabó Bence teljesítménye is megsüvegelendő, technikásak, fürgék, mennek, mint a rakéta!”

Az U23-as férfi nyolcasunk visszavágott a Vidék Bajnokságon elszenvedett vereségért, ahogy akkor, úgy most is körülbelül három másodperc előnnyel nyert a győztes, ám ezúttal az ifik zártak a második helyen. „Az U23-as nyolcas tagjai a Vidék Bajnoksággal ellentétben itt nem indultak négyesben, viszont egy kényszerű csere volt, a megbetegedő Kunstár Márk helyére Porvázsnyik Patrik ült be. Jót meccseltek és ott volt a mezőnyben az ifik újabb generációja, a Jeunesse Kupára készülő egységünk”.

Szilágyi Konrád és Szklenka Bence győzött ifjúsági kétpárevezősben. „Jó finissel nyertek, tavaly is nagy véghajrát vágtak ki Bledben, most a bolgárok előtt csípték el az első helyet, az ifi Eb-n elhagyták a formájukat, de most kezdenek visszajönni, szemre is sokkal szebben mentek. Az Elek Boróka, Galcsó Flóra női ifi dublónkkal kapcsolatban egyelőre nem lettünk sokkal okosabbak, nagyon nagy fölénnyel nyerték meg számukat, ezért holnap a felnőtt mezőnyben állnak rajthoz. Siska Bettina ifi szkiffben negyedik lett, sokáig volt második, ám a végén visszacsúszott, nem volt kiélezve a formája, fontos feladat, hogy a véghajrát jobban meg kell komponálni. Somogyi Dávid ORV-győztesként megoldotta a feladatot és megnyerte a serdülő egypárt, de az ifjúsági mezőnyben is rajthoz áll. Alakul a Bledben rajthoz álló válogatott női U23-as négypárunk is. Pályában még következetesebb teljesítményt várok tőlük, két amerikai egyetemi csapat volt a mezőnyben, mindkettőt megverték, de Eb-n náluk jóval keményebb ellenfelekkel kell felvenniük a versenyt. Az ifi négypárral elégedett vagyok, náluk különösen jó a hangulat, jó időt mentek és az ifi négyes szépen evezett. A könnyűsúlyú egypárban rajthoz álló Csepel Zsófia is dicséretet érdemel, kezdi magát utolérni.”

„A biztató kluberedményeknek is örülök: Tamás Bence könnyűsúlyú egypárban megverte a Világkupa-ötödik Lazar Penevet, akitől Plovdivban nagyon kikapott, a bolgár ráadásul az ötödik helyen végzett. Kiemelném a harmadik helyet szerző győri serdülő dublót, Varga Évát és Bagó Zsófiát, a Danubius színeiben induló Tóth Szofit és Nagyszokolyai Áront.

Az Amerikából néhány napja hazatérő Bene Dorottya egypárban döntőbe jutással „köszönt be” a válogatottba, ugyanakkor az előfutamok során a mieink közül a legjobb időt elérő Horváth Kitti a B döntőig jutott, mivel harmadikként ért célba előfutamában.

Sajnos Hegyes Zsófia számára véget ért a verseny, sajnos a csepeli evezős lábát strandolás közben elvágta egy kagyló, ezért ő hazatér. Jobbulást kívánunk!

Bledben szombaton napközben harminc fok fölé kúszik a hőmérő higanyszála, éjszaka azonban alig több mint 10 fok van, egyik-másik szálláson éjszaka fűtöttek is. A versenyen tizenöt ország, köztük hatvan egyesület négyszázhatvan evezőse áll rajthoz.

A bledi Nemzetközi Regatta vasárnapi, zárónapi programja reggel nyolc órakor kezdődik.

Gratulálunk az eredményekhez, és további sok sikert kívánunk!

Hajrá magyarok!

A magyarok eredményei:
Férfiak:
Felnőtt könnyűsúlyú egypárevezős:
1. Tamás Bence (MEC-Vasas, edző: Ambrus Gábor)
...4. Fenyődi Tamás (válogatott, edző: Rapcsák Károly)
5. Galcsó Vencel (Ferencvárosi Evezős Club, edző: Pető Tímea)

Felnőtt egypárevezős:
-nem jutott döntőbe: Tallós Farkas (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Ficsor László)

Felnőtt kétpárevezős:
1. Bene Barnabás, Cselinácz János (Danubius Nemzeti Hajós Egylet-Mohácsi Torna Egylet, edző: Ficsor László, Matheisz József)

Felnőtt könnyűsúlyú kétpárevezős:
1. Bene Barnabás, Cselinácz János (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Ficsor László)

Felnőtt négypárevezős:
6. Kovács Krisztián, Komáromi Máté, Tamás Bence, Molnár András (MEC-Vasas, edző: Tevesz László)

Felnőtt nyolcas:
1. Gerei Tamás, Hopp Márton, Király Csaba, Porvázsnyik Patrik , Dobai Tamás, Kiss Norbert, Szlovák Rajmund, László Péter, kormányos: Szalkai Ádám (U23 válogatott – edző: Tevesz László )
2. Juhász Tamás, Király Miklós, Ujhelyi Mihály, Szabó Gábor, Rakonczai Péter, Koncsik Dominik, Pajor Krisztián, Szász Gergely, kormányos: Király Anna (ifjúsági válogatott - edző: Dani Zsolt)
3. Czinege Tamás, Váradi Dávid, Bujtás Bence, Budai Gergely, Bencsik Botond, Pirik Dániel, Dávidházy Zsolt, Varga Koppány, kormányos: Babai Márton. (edző: Ifj. Pergel László)

Felnőtt kettes:
3. Furkó Kálmán, Szabó Bence (válogatott, edző: Molnár Dezső)
...6. Forrai Dávid, Szigeti Roland (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)

Ifjúsági egypárevezős:
...10. Bridge Henry (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Ficsor László)
...16. Pálfai Csikó Bálint (válogatott, edző: Mácsik Miklós)
nem jutott döntőbe: Gödölle Pál Bernát (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Ficsor László)

Ifjúsági kétpárevezős
1. Szilágyi Konrád, Szklenka Bence (válogatott, edző: Mácsik Miklós)
...5. Duboviczki Marcell, Szőllősi Balázs (Mohácsi Torna Egylet-Bajai Spartacus Sport Club, edző: Matheisz József, Bartos Nándor)
...8. Mészáros Bálint, Dittrich Levente (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Ficsor László)
...11. Szeverényi Máté, Czeglédi Péter (MEC-Vasas, edző: Kardos György Kristóf)

Serdülő egypárevezős:
1. Somogyi Dávid (válogatott, edző: Pető Tímea)
...4. Nagyszokolyai Áron (Győri Atlétikai Club, edző: Vaczula István)
...11. Nagy Bendegúz (Győri Atlétikai Club, edző: Vaczula István)
...14. Kiss Márk László (MEC-Vasas, edző: Kardos György Kristóf)
15. Shah Amir (Győri Atlétikai Club, edző: Vaczula István)
nem jutott döntőbe: Nagy Dávid (Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület ?)

Serdülő kétpárevezős:
2. Killik László, Sarkadi-Nagy Nimród (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Bujdosó Miklós)
nem jutott döntőbe: Dezsi Levente, Szabó Zétény (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)

Serdülő négypárevezős:
2. Virág Benke Nimród, Kovács Péter, Kósa András, Kovács Sándor (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)
...6 Luczek Csongor, Haas Anton, Sarkadi-Nagy Nimród, Killik László (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Ficsor László)
Ifjúsági kettes:
4. Szalai Andor, Derekas Ambrus (Bajai Spartacus Sport Club, edző: Bartos Nándor)
Ifjúsági négyes:
6. Bakó Simon, Kaczur Márton, Józsa Márton, Király Kornél (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)

Nők:
Felnőtt könnyűsúlyú egypárevezős:
3. Csepel Zsófia (válogatott, edző: Rapcsák Károly)
...7. Biró Kata (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)

Felnőtt egypárevezős:
6. Bene Dorottya (válogatott, edző: Ficsor László)
...9. Horváth Kitti (válogatott, edző: Pető Tímea)
10. Abid Syham (válogatott, edző: Pető Tímea)
...14. Gagyi Barbara (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
...16. Czencz Hanna (Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület, edző: Sehr Miklós Balázs)

Felnőtt kétpárevezős:
3. Preil Vivien, Gadányi Zoltána (válogatott, edző: Molnár Zoltán)

Felnőtt négypárevezős:
1. Zsiros Janka, Molnár Anna, Benda Orsolya, Szili Dorina (válogatott, edző: Lőrincz Attila)
Felnőtt kettes:
2. Balog Zsófia, Végh Nóra (Bajai Spartacus Sport Club, edző: Bartos Nándor)

Ifjúsági egypárevezős:
4. Siska Bettina (válogatott, edző: Halmainé Mészáros Éva)
...11. Bíró Kata (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
12. Bíró Kata (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
...16. Gazdag Orsolya (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Ficsor László)

Ifjúsági kétpárevezős:
1. Elek Boróka, Galcsó Flóra (válogatott, edző: Ficsor László)
...3. Fülöp Adrienn, Bokor Nikoletta (válogatott, edző: Schneider Henrik, Bene László)

Ifjúsági négypárevezős:
1. Kas Natália, Daka Zsófia, Mile Anna, László Kíra (válogatott, edző: Lőrincz Attila)

Ifjúsági kettes:
1. Hegyes Barbara, Hegyes Zsófia (válogatott, edző: Schneider Henrik, Bene László)
2. Sönfeld Júlia, Kálmán Enikő (Győri Atlétikai Club, edző: Alföldi Zoltán)
3. Seres Szandra, Király Anna (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)

Ifjúsági négyes:
1. Sztoján Beatrix, Pilisy Zsanett, Stinner Kamilla, Fehérvári Eszter (válogatott, edző: Pető Tímea)
...3. Tóth Tamara, Lázár Eszter, Seres Szandra, Kallai Berta (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)

Serdülő egypárevezős:
4. Elek Boglárka (Danubius Nemzeti Hajós Egylet, edző: Ficsor László)

Serdülő kétpárevezős:
3. Varga Éva Emese, Bagó Zsófia Réka (Győri Atlétikai Club, edző: Lakó Szandra)
4. Király Anna, Kallai Berta (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)
...6. Tóth Tamara, Lázár Eszter (Szegedi Vízisport Egyesület, edző: Dani Zsolt)

Serdülő négypárevezős:
1. Czencz Lili, Király Lilla, Preussberger Nóra, Válint Adél (Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület, edző: Sehr Miklós Balázs)

Pénteki és szombati eredmények részletesen itt:
Előfutamok - péntek: https://www.veslaska-zveza.si/…/…/06/Results-Day-1-Heats.pdf
Döntők - szombat: https://www.veslaska-zveza.si/…/2019/06/Results-Day-1-Final…
Előfutamok - szombat: https://www.veslaska-zveza.si/…/…/06/Results-Day-2-Heats.pdf