Népes magyar küldöttség a bledi Nemzetközi Regattán

Június 14-16. között hatvannegyedik alkalommal rendezik meg a festői szépségű Bledi-tónál a nemzetközi versenyt, amelyen tizenöt ország, köztük hatvan egyesület négyszázhatvan evezőse áll rajthoz. A magyar válogatott tagjai mellett számos klub versenyzőjéért szoríthatunk. Pénteken délután előfutamokkal kezdődik a verseny, a szombati nap első felében a döntőket, a második felében a vasárnapi finálék előfutamait rendezik. A magyarok két nap alatt mintegy ötven számban állnak rajthoz.

Válogatott, illetve klubszínekben az alábbi egységek állnak rajthoz Bledben:

Férfiak:
Felnőtt könnyűsúlyú egypárevezős:
- Galcsó Vencel (Ferencvárosi Evezős Club)
- Fenyődi Tamás (válogatott)
- Tamás Bence (MEC-Vasas)

Felnőtt egypárevezős:
- Tamás Bence (MEC-Vasas)
- Tallós Farkas (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)

Felnőtt könnyűsúlyú kétpárevezős:
- Bene Barnabás, Cselinácz János (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)

Felnőtt kétpárevezős:
- Molnár Ádám, Tamás Bence (MEC-Vasas)

Felnőtt négypárevezős:
- Kovács Krisztián, Komáromi Máté, Tamás Bence, Molnár András (MEC-Vasas)

Felnőtt négyes:
- Fülöp Gábor, Belina Gábor, Horváth László, Komáromi Máté (MEC-Vasas)

Felnőtt nyolcas:
- Kaczur Márton, Józsa Márton, Bakó Simon, Király Kornél, Pomázi Bálint János, Erdélyi Gyula, Derekas Ambrus, Szalai Andor, kormányos: Oláh Máté (Győri Atlétikai Club)
- Gerei Tamás, Hopp Márton, Király Csaba, Kunstár Márk, Dobai Tamás, Kiss Norbert, Szlovák Rajmund, László Péter, kormányos: Szalkai Ádám (válogatott)
- Juhász Tamás, Király Miklós, Ujhelyi Mihály, Szabó Gábor, Rakonczai Péter, Koncsik Dominik, Pajor Krisztián, Szász Gergely, kormányos: Király Anna (válogatott)
- Czinege Tamás, Váradi Dávid, Bujtás Bence, Budai Gergely, Bencsik Botond, Pirik Dániel, Dávidházy Zsolt, Varga Koppány, kormányos: Babai Márton. (válogatott)
- Fülöp Gábor, Belina Gábor, Komáromi Máté, Kovács Krisztián, Molnár András, Tamás Bence, Horváth László, Czeglédi Péter, kormányos:? (MEC-Vasas)

Felnőtt kettes:
- Forrai Dávid, Szigeti Roland (Győri Atlétikai Club)
- Furkó Kálmán, Szabó Bence (válogatott)
- Porvázsnyik Patrik, Papp Benedek (válogatott)

Felnőtt négyes:
- Gerei Tamás, Hopp Márton, Király Csaba, Kunstár Márk (válogatott)
- Dobai Tamás, Kiss Norbert, Szlovák Rajmund, László Péter (válogatott)
- Fülöp Gábor, Belina Gábor, Horváth László, Komáromi Máté (válogatott)

Ifjúsági egypárevezős:
- Pálfai Csikó Bálint (válogatott)
- Bridge Henry (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)
- Gödölle Pál Bernát (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)
- Mihalovits András (Szegedi Vízisport Egyesület)

Ifjúsági kétpárevezős
- Szilágyi Konrád, Szklenka Bence (válogatott)
- Szeverényi Máté, Czeglédi Péter (MEC-Vasas)
- Mészáros Bálint, Dittrich Levente (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)

Serdülő egypárevezős:
- Nagyszokolyai Áron (Győri Atlétikai Club)
- Shah Amir (Győri Atlétikai Club)
- Nagy Bendegúz (Győri Atlétikai Club)
- Kiss Márk László (MEC-Vasas)
- Nagy Dávid (Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület)
- Kovács Sándor (Szegedi Vízisport Egyesület)
- Kósa András (Szegedi Vízisport Egyesület)

Serdülő kétpárevezős:
- Killik László, Sarkadi-Nagy Nimród (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)
- Dezsi Levente, Szabó Zétény (Szegedi Vízisport Egyesület)
- Shah Amir, Nagy Bendegúz (Győri Atlétikai Club)

Serdülő négypárevezős:
- Luczek Csongor, Haas Anton, Sarkadi-Nagy Nimród, Killik László (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)
- Virág Benke Nimród, Kovács Péter, Kósa András, Kovács Sándor (Szegedi Vízisport Egyesület)

Nők:
Felnőtt könnyűsúlyú egypárevezős:
- Biró Kata (Győri Atlétikai Club)
- Csepel Zsófia (válogatott)
- Papp Sarolta (válogatott)

Felnőtt egypárevezős:
- Gagyi Barbara (Győri Atlétikai Club)
- Horváth Kitti (válogatott)
- Abid Syham (válogatott)
- Bene Dorottya (válogatott)
- Czencz Hanna (Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület)
- Siska Bettina (válogatott)

Felnőtt kétpárevezős:
- Preil Vivien, Gadányi Zoltána (válogatott)

Felnőtt négypárevezős:
- Zsiros Janka, Molnár Anna, Benda Orsolya, Szili Dorina (válogatott)

Ifjúsági egypárevezős:
- Bíró Kata (Győri Atlétikai Club)
- Siska Bettina (válogatott)
- Tóth Szofi (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)
- Gazdag Orsolya (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)

Ifjúsági kétpárevezős:
- Elek Boróka, Galcsó Flóra (válogatott)
- Fülöp Adrienn, Bokor Nikoletta (válogatott)

Ifjúsági négypárevezős:
- Kas Natália, Daka Zsófia, Mile Anna, László Kíra (válogatott)
- Tóth Tamara, Lázár Eszter, Seres Alexandra, M. Tóth Borbála (Szegedi Vízisport Egyesület)

Ifjúsági kettes:
- Sönfeld Júlia, Kálmán Enikő (Győri Atlétikai Club)
- Hegyes Barbara, Hegyes Zsófia (válogatott)
- Seres Szandra, M. Tóth Borbála (Szegedi Vízisport Egyesület)

Ifjúsági négyes:
- Sztoján Beatrix, Pilisy Zsanett, Stinner Kamilla, Fehérvári Eszter (válogatott)

Serdülő egypárevezős:
- Elek Boglárka (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)
- Kallai Berta (Szegedi Vízisport Egyesület)

Serdülő kétpárevezős:
- Varga Éva Emese, Bagó Zsófia Réka (Győri Atlétikai Club)
- Király Anna, Kallai Berta (Szegedi Vízisport Egyesület)
- Tóth Tamara, Lázár Eszter (Szegedi Vízisport Egyesület)

Serdülő négypárevezős:
- Czencz Lili, Király Lilla, Preussberger Nóra, Válint Adél (Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület)
- Tóth Tamara, Lázár Eszter, Király Anna, Kallai Berta (Szegedi Vízisport Egyesület)

Sok sikert kívánunk!

Hajrá magyarok!