Ifjúsági válogatott csapathírdetés

Az április 29-én Szegeden lezárult válogatási időszakot követően a Magyar Evezős Szövetség örömmel hirdeti ki az Ifjúsági Válogatott keret névsorát.
Ifjúsági Európa-bajnokság – Franciaország, Gravelines május 26-27.
Az idei Ifjúsági Európa-bajnokságra a hazai mezőny szakágankénti legjobb kisegységeit alkotó versenyzők szereztek indulási jogot, ahol egyben a idei Buenos Aires-i Ifjúsági Olimpia kvalifikációs helyekért is harcba szállnak a kontinens legjobbjaival.

A „Gravelines csapat”
Női ifjúsági egypárevezős (NI 1x)
Siska Bettina (Arrabona Evezős Klub)
Edző: Halmainé Mészáros Éva

Férfi ifjúsági egypárevezős (FI 1x)
Szklenka Bence (Vác Városi Evezős Klub)
Edző: Mácsik Miklós

Női ifjúsági kormányos nélküli kettes (NI 2-)
Tremmel Flóra (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)
Elek Boróka (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)
Edző: Ficsor László

Férfi ifjúsági kormányos nélküli kettes (FI 2-)
Papp Benedek (Csepel Evezős Klub)
László Péter (Csepel Evezős Klub)
Edző: Bene László

Csapatvezető: Lőrincz Attila (TDM)

Ifjúsági Világbajnokság – Csehország, Racice augusztus 8-12.
Az idei Ifjúsági Világbajnokságra készülő versenyzői keret az utóbbi évek legnagyobb létszámú csapata, mely a MESZ Utánpótlásfejlesztési Projektjei által a lehető legtöbb tehetséges versenyző bevonását és útra indítását célozza a nemzetközi élvonal felé, mely Robert Sens új Szakmai Igazgató által vezetett hosszútávú élsport felkészítési koncepció része, melyet Szierer János felnőtt Szövetségi Kapitány és Lőrincz Attila Utánpótlásfejlesztési Menedzser segítségével valósít meg.
Az egyes egységek beülőiben lehetséges helycsere. A végső beülési sorrendet a Robert Sens által vezetett szakmai stáb jelöli ki a végső csapattesztek és az Ifjúsági Európa-bajnokság eredményeinek függvényében.
A „Racice csapat”

Női nagyegységek projekt
Projekt edző: Pető Tímea
NI 4x:
Zsíros Janka (Vác Városi Evezős Club)
László Kíra (Kalocsai Sport Egyesület)
Siska Bettina (Arrabona Evezős Klub)
Galcsó Flóra (Ferencvárosi Evezős Club)
Edző: Halmainé Mészáros Éva

NI 2x:
Preil Nikolett (Budapest Evezős Egyesület)
Rozmaring Flóra (Budapest Evezős Egyesület)
/Szili Dorina (Csongrádi Vízisport Egyesület)
Edző: Molnár Zoltán

NI 4-:
Pilisy Zsanett (Ferencvárosi Evezős Club)
Molnár Anna (Ferencvárosi Evezős Club)
Daka Zsófia (Szegedi Vízisport Egyesület)
Tari Kitti (Szegedi Vízisport Egyesület)
Edző: Pető Tímea

NI 2-:
Tremmel Flóra (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)
Elek Boróka (Danubius Nemzeti Hajós Egylet)
Edző: Ficsor László

Férfi nyolcas projekt
Projekt edző: Dani Zsolt
Egységek:
FI 8+:
Papp Benedek (Csepel Evezős Klub)
László Péter (Csepel Evezős Klub)
Kunstár Márk (Szegedi Vízisport Egyesület)
Király Csaba (Szegedi Vízisport Egyesület)
Rakonczai Péter (Szegedi Vízisport Egyesület)
Király Miklós (Szegedi Vízisport Egyesület)
Szász Gergely (MTK)
Pajor Krisztián (Külker Evezős Klub)

Kormányos: Kovács Péter (Szegedi Vízisport Egyesület)
Edző: Dani Zsolt

FI 4-:
Weller Botond (Ferencvárosi Evezős Club)
Szentpáli Gergő (Ferencvárosi Evezős Club)
Felméri Márk (Vác Városi Evezős Club)
Talpos Norbert (Külker Evezős Klub)

Edző: Pető Tímea

Tartalék FI 2-:
Erdélyi Gyula (Szolnoki Sportcentrum)
Pomázi Bálint (Szolnoki Sportcentrum)
Edző: Puruczki Ferenc
FI 4+:
Bakó Simon (Győri Atlétikai Club)
Csiszár András (Győri Atlétikai Club)
Kaczur Márton (Győri Atlétikai Club)
Király Kornél (Győri Atlétikai Club)
Kormányos: később kerül kijelölésre
Edző: Alföldi Zoltán

Férfi párevezős projekt:
FI 2x:
Szklenka Bence (Vác Városi Evezős Club)
Szilágyi Konrád (Vác Városi Evezős Club)
Edző: Mácsik Miklós

CsatolmányMéret
Image icon a CSAPAT1.62 MB
Hír kategóriák: